Hynek Cup 2008 - Balonowy Puchar Kaszub im. płk F. Hynka :: 4 - 7 września 2008 :: Bielkówko - Kolbudy - Przywidz - Nowa Karczma - Szymbark - Szatarpy

Uwagi dla widzów

Sport balonowy uzależniony jest od warunków pogodowych (prędkość wiatru, wysokość podstawy chmur, widoczność). Dlatego nie jesteśmy w stanie z wyprzedzeniem podać skąd startować będą zawodnicy i gdzie lądować. Komunikaty na ten temat będą podawane w Radiu Gdańsk tuż po odprawach załóg, czyli ok. godz. 6.00 i godz.16.00. Można też przyjechać do Hotelu Cztery Pory Roku w Straszynie, gdzie odbywać się będą odprawy i stąd wyruszyć za załogami na miejsce startu.

 

Na miejscu startu, prosimy o trzymanie się w odległości nie mniejszej niż 3 metry od balonu. Powłoka balonowa jest wypełniana powietrzem o temperaturze ok. 700-800 stopni Celcjusza. Śmigło wentylatora, który wtłacza powietrze do środka porusza się z prędkością porównywalną do prędkości dźwięku. Prosimy widzów o ostrzożność oraz pilnowanie dzieci!

 

Podczas lotu zawodnicy zrzucać będą markety ze znakiem pilota, czyli długie wstęgi z numerem zawodnika, zakończone kieszonką, w której zaszyty jest piasek. Prosimy o niepodnoszenie ich z ziemi!

 

 

Gdy balony będą lecieć nisko nad ziemią, prosimy o niezbliżanie się do kosza, a zwłaszcza dotykanie go! Może to utrudnić hamowanie balonu, a co gorsza grozić wypadkiem, gdy balon nagle zacznie wznosić się do góry.

Po lądowaniu, można pomagać załogom (jeśli oczywiście wyrażą na to zgodę) w składaniu powłoki i innych czynnościach.

 

Nasi zawodnicy zjadą na HYNEK CUP 2008 z całej Polski i zagranicy. Prosimy o pokierowanie błądzących i o kaszubską gościnność dla wszystkich.